Bank Spółdzielczy.Świat bankowości spółdzielczej 2/608 IV-VI 2023

Bank Spółdzielczy.Świat bankowości spółdzielczej 2/608 IV-VI 2023

  • Numer wydania: 2/608 IV-VI 2023
  • Rok wydania: 2023
  • Stron: 58
  • Wydanie: e-book
  • ISBN: ISSN 2719-4515
  • Cena: 00,00 PLN
Opis:

STAWIAMY NA SPORT, ROZWÓJ I WSPÓŁPRACĘ

Dla wielu z nas aktywność fizyczna to znakomita forma spędzania wolnego czasu. Sporo moich znajomych rozpoczyna dzień od krótkiej przebieżki, jazdy na rowerze czy treningu na siłowni. Sam do nich należę: często, jeszcze przed pracą, idę w swoim tempie do pobliskiego lasu, by naładować akumulatory. Z uprawiania sportu płyną same korzyści. Dostajemy dawkę endorfin, hormonów szczęścia, poprawia nam się nastrój i kondycja. Osób, które stawiają na amatorską aktywność sportową jest coraz więcej, a świadczy o tym chociażby Wyzwanie Sportowe SGB. Rok temu w akcji wzięło udział ponad 5 000 osób, w tym roku już ponad 6 200. Gorąco polecam podsumowanie Wyzwania Sportowego 2023, przygotowane przez Rafała Łopkę. To wiodący temat tego wydania
e-magazynu. Rafał wraz z Tomkiem Synakiewiczem wymyślili WS SGB już pięć lat temu i co roku uczestnikom i sympatykom proponują nowe, interesujące niespodzianki. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom naszej akcji. Dzięki nim nie tylko poprawiliśmy swoją kondycję, zgubiliśmy zbędne kilogramy, ale również zrealizowaliśmy cel charytatywny.
W kontekście sportu polecam również interesujący wywiad z Grzegorzem Karbowiakiem, prezesem Zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego w Złotowie, który wraz ze swoim kolegą z Zarządu, Rafałem Płaczkiem, zostali Super Prezesami w Wyzwaniu Sportowym SGB.
W sportowej rywalizacji bierze udział około 60 pracowników z naszej załogi liczącej 92 osoby. Co roku z grona pracowników biorących udział w Wyzwaniu Sportowym SGB próbujemy wybrać objawienie sezonu. Osobę, która właśnie połknęła sportowego bakcyla. I co roku taką osobę znajdujemy. Sport integruje ludzi. A jeśli chodzi o motywację, to jest też i taka, że Wyzwanie to najlepsza i najbardziej skuteczna kuracja odchudzająca, jaką znam – mówi prezes G. Karbowiak o korzyściach płynących z Wyzwania Sportowego SGB w rozmowie z naszym
magazynem.
SGB jest aktywne nie tylko na polu sportowym. Widać nas także na konferencjach i ważnych wydarzeniach społeczno-gospodarczych. Mam na myśli choćby Impact’23 – jedną z największych konferencji gospodarczo--technologicznych w Europie.
„Gdzie w tym wszystkim banki spółdzielcze? To jest bardzodobre pytanie! Spółdzielcza Grupa Bankowa była nie tylko
partnerem Impactu, ale też jego czynnym uczestnikiem. Spółdzielczość zaś – z jej półtorawiekową tradycją – okazywała się jeszcze lepszym punktem odniesienia”
– pisze autor artykułu pod tytułem „Miejmy wpływ, czyli Impact 2023”. Dodam, że tekstu można również posłuchać w formie podcastu. Skoro już o konferencjach mowa... Jedna z nich była również szczególna, mam na myśli Konferencję HR SGB. Firmy stoją przed wieloma wyzwaniami. Muszą mierzyć się z nowymi trendami na rynku pracy i oczekiwaniami pracowników. Ci ostatni reprezentują różne pokolenia i systemy wartości. Mają inne oczekiwania i stosunek do pracy. Czy różnorodne zespoły mogą pomóc organizacji? Po co nam szef? I jaki szef?
Odpowiedzi na te i inne pytania próbowali znaleźć uczestnicy konferencji, która odbyła się w Poznaniu i stała się znakomitą okazją do spotkania z pracownikami Banków Spółdzielczych SGB. Mieliśmy czas na rozmowy i wymianę doświadczeń. Dużo mówiło się o różnorodności i współpracy. Zapraszam do lektury, a także do obejrzenia fotorelacji
z tego wydarzenia.
Pozostając przy tematyce szkoleń, konferencji i sukcesów: ostatnio posypały się nam nagrody niczym z rogu obfitości. Rynek chwali nasze rozwiązania technologiczne i działania marketingowe. Polecam artykuł Jędrzeja Szymanowskiego pod przewrotnym tytułem: „Wilk, koza, arbuzy i śmieszne minki”.
Jędrzej pisze o naszej wyjątkowej karcie płatniczej. Karta na pewno przyda się w czasie urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Wakacje to czas beztroski i odpoczynku. Ale o czym trzeba zawsze pamiętać zwiedzając Polskę albo zagranicę? O ubezpieczeniu!
Ubezpieczenie turystyczne jest ochroną na czas podróży krajowych i zagranicznych. Jego celem jest ochrona osoby, która wybiera się w podróż. Leczenie za granicą, powrót do kraju po wypadku, rehabilitacja, skradziony bagaż czy też opóźniony samolot – wszystkie te niemiłe wydarzenia mogą narażać podróżnego na spore wydatki. Warto więc wydać pieniądze na odpowiednią polisę. Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno być dopasowane pod kątem kierunku podróży i obejmować pobyt we wszystkich odwiedzanych krajach, a także pod kątem charakteru eskapady. „Czy warto mieć polisę turystyczną?”– retorycznie pyta w swoim artykule Lidia Denisiuk.
Nie ulega wątpliwości, że warto. Skoro już się ubezpieczyliśmy w razie wypadku”, to warto jeszcze pomyśleć o ubezpieczeniu mieszkania lub domu. Zawsze warto poprosić sąsiada, żeby zwrócił uwagę na nasze mieszkanie. Ale poza tym dobrze jest ubezpieczyć nasze mienie. Polecam materiał „Ubezpieczony dom to wakacje bez trosk” autorstwa Joanny Mijakowskiej.
Bez względu na pogodę, razem z moimi Koleżankami i Kolegami z redakcji życzymy wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom naszego magazynu bezpiecznych i szczęśliwych wakacji. Dobrego odpoczynku i relaksu. I spadku cen w trakcie wakacji i po wakacjach! :)

 

Roman Szewczyk
Redaktor Naczelny

Informacje dodatkowe:

Magazyn bezpłatny, publikowany tylko w formacie PDF.

Dystrybucja plików jest realizowana poprzez:

Intranet SGB
Stronę główną SGB-Banku:

www.sgb.pl/grupa-sgb/magazyn-bank-spoldzielczy/

Stronę główną BODiE:

www.bodie.pl/szkolenia/bodie-extra/wydawnictwo/ksiazki
www.bodie.pl/do-pobrania

*
BANK SPÓŁDZIELCZY
Adres Redakcji:
ul. Szarych Szeregów 23a, 60-462 Poznań | M.: +48 608 339 937 | E.: wydawnictwo@bodie.pl
Reklama: M.: +48 608 339 937 | E.: wydawnictwo@bodie.pl
Wydawca:
Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji Sp. z o.o. | ul. Szarych Szeregów 23a, 60-462 Poznań |
M.: +48 608 339 937 | E.: wydawnictwo@bodie.pl
Na zlecenie SGB-Banku SA.

Redakcja nie zwraca materiałów nie zamówionych. Zastrzega sobie prawo do redakcyjnego opracowania tekstów, skracania oraz zmiany tytułów. Rozpowszechnianie materiałów redakcyjnych w formie papierowej i elektronicznej bez zgody Wydawcy zabronione.

powrót do listy produktów
This is the header within my first dialog

This is my first paragraph.

Click Here ×
This is the header within my second dialog

This is my second paragraph.

×