Bank Spółdzielczy.Świat bankowości spółdzielczej 1/607 I-III 2023

Bank Spółdzielczy.Świat bankowości spółdzielczej 1/607 I-III 2023

  • Numer wydania: 1/607 I-III 2023
  • Rok wydania: 2023
  • Stron: 53
  • Wydanie: e-book
  • ISBN: ISSN 2719-4515
  • Cena: 00,00 PLN
Opis:

UPRAWIAJMY SPORT I ZABEZPIECZMY SIĘ NA PRZYSZŁOŚĆ!

Marki lubią sport, a sport lubi marki. Można powiedzieć, że każdy wygrywa. Wiele banków spółdzielczych wspiera sportowców, kluby i stowarzyszenia. Jednym z nich jest Gospodarczy Bank Spółdzielczy z Gorzowa Wielkopolskiego. Bank prowadzi przemyślaną strategię sponsoringową z hasłem „Wspieramy najlepszych”. Bank pomaga m.in. sportowcom indywidualnym – choćby Kornelii Lesiewicz czy Magdalenie Żelazny.
Wspieramy sport młodzieżowy i dziecięcy, bo zdrowie dzieci i wnuków naszych lokalnych klientów leży nam na sercu. Po prostu dbamy o przyszłość naszej społeczności. A jeśli już wspominamy nasze zawodniczki – one osiągają doskonałe wyniki sportowe, są wzorem dla młodych, a jednocześnie
mają z nimi świetne relacje w mediach społecznościowych.
Na dotarciu do tej grupy bardzo nam zależy
– mówi Paweł Kowalczyk, prezes Zarządu GBS w Gorzowie Wlkp.
Setki dzieci i młodzieży uprawiają różne dyscypliny sportu dzięki dofinansowaniu z lokalnego banku. Banki nie tylko wspierają sport, ale również dbają o komfort swoich klientów. Zjednoczony Bank Spółdzielczy z centralą w Rumi zaprasza klientów do swoich placówek razem ze swoimi pupilami…czyli zwierzętami. Pewnego razu przed bankiem pojawiła się nawet klacz Cortinella. Jak została przyjęta, tego dowiecie się Państwo z tekstu Anny Gruchały pt. „Do banku ze swoim pupilem”.
W bankach można załatwić wiele spraw – łącznie z usługami ubezpieczeniowymi. Często zastanawiam się, dlaczego tak wielu z nas ubezpiecza domy, samochody i inny majątek, a tak często nie ubezpieczamy swojego zdrowia czy życia. A przecież chyba każdy z nas się zgodzi, że zdrowie i życie są wartościami nadrzędnymi.
W ubezpieczeniu na życie nie chodzi tylko o siebie, ale o najbliższych. Polisa na życie pozwala na utrzymanie stabilności finansowej rodziny po śmierci ubezpieczonej osoby. Jest dobrym zabezpieczeniem, gdy bierzemy kredyt na mieszkanie lub dom z „drugą połówką”. W przypadku śmierci lub choroby jednej z osób, gdy druga osoba sama nie będzie w stanie podołać spłacie – wówczas polisa stanowi zabezpieczenie zobowiązań finansowych – rat kredytu – pisze Lidia Denisiuk w artykule pt. „Czy warto mieć polisę na życie?”.
Polecam też artykuł Joanny Mijakowskiej o historii ubezpieczeń: Ubezpieczenia majątkowe znane są od starożytnej Grecji i Rzymu (IV w. p.n.e). Elementy ubezpieczenia miały tak zwane pożyczki morskie. Środki przeznaczone na zakup towarów, budowę statków tylko wtedy wracały do wierzyciela, kiedy transport kupionych towarów bezpiecznie dopłynął do portu docelowego – pisze autorka w tekście pt. „Ale historia. Nie znacie? To
posłuchajcie”.
Tytuł nie jest mylący. Obydwa artykuły są dostępne w naszym „Podcaście spółdzielczym”. Gorąco zachęcam do czytania lub posłuchania.
Jakie wyzwania czekają spółdzielczy sektor bankowy w najbliższym czasie? Próbę odpowiedzi na to pytanie znajdziecie Państwo w felietonie Michała Jurka pod tytułem „Siła stabilności spółdzielczej bankowości”.
A czy wiedzą Państwo jakie słowo zostało spółdzielczym słowem minionego roku? PRZYSZŁOŚĆ. To słowo pozytywnie się kojarzy.
Przyszłość to szanse i nadzieje. To zwiastun czegoś nowego – lepszego. Przyszłość to wreszcie spełnienie. Jest kluczowa w kontekście naszej strategii. Nie bez powodu realizujemy ją pod hasłem: „Otwieramy przyszłość” – piszą Joanna Gębka, Katarzyna Miler i Jędrzej Szymanowski.
A skoro o strategii „Otwieramy przyszłość” mowa, już za kilkanaście dni miną dwa lata, gdy została zaprezentowana i przyjęta przez Zgromadzenie Prezesów. Co w tym czasie zrealizowaliśmy? Na co postawiliśmy, co się udało, a co nie – o tym wszystkim w artykule „Półmetek strategii SGB Otwieramy
przyszłość” pióra Łukasza Musialskiego.
Chyba wielu z nas nie może się już doczekać prawdziwej wiosny, słońca i zieleni. Nareszcie słychać śpiew ptaków, przyroda budzi się do życia. Po lekturze magazynu polecam Państwu spacer. Wówczas można chociaż na chwilę zapomnieć o inflacji czy spowolnieniu gospodarczym. Skupmy się na tym, co nas pozytywnie nakręca i dbajmy o siebie nawzajem.
Przyjemnej lektury :)

 

Roman Szewczyk
Redaktor Naczelny

Informacje dodatkowe:

Magazyn bezpłatny, publikowany tylko w formacie PDF.

Dystrybucja plików jest realizowana poprzez:

Intranet SGB
Stronę główną SGB-Banku:

www.sgb.pl/grupa-sgb/magazyn-bank-spoldzielczy/

Stronę główną BODiE:

www.bodie.pl/szkolenia/bodie-extra/wydawnictwo/ksiazki
www.bodie.pl/do-pobrania

*
BANK SPÓŁDZIELCZY
Adres Redakcji:
ul. Szarych Szeregów 23a, 60-462 Poznań | M.: +48 608 339 937 | E.: wydawnictwo@bodie.pl
Reklama: M.: +48 608 339 937 | E.: wydawnictwo@bodie.pl
Wydawca:
Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji Sp. z o.o. | ul. Szarych Szeregów 23a, 60-462 Poznań |
M.: +48 608 339 937 | E.: wydawnictwo@bodie.pl
Na zlecenie SGB-Banku SA.

Redakcja nie zwraca materiałów nie zamówionych. Zastrzega sobie prawo do redakcyjnego opracowania tekstów, skracania oraz zmiany tytułów. Rozpowszechnianie materiałów redakcyjnych w formie papierowej i elektronicznej bez zgody Wydawcy zabronione.

powrót do listy produktów
This is the header within my first dialog

This is my first paragraph.

Click Here ×
This is the header within my second dialog

This is my second paragraph.

×