CRR 3 - co nowego przed nami? Zakres nadchodzących zmian.

Szkolenie - rozwojowe

Adresaci:

1. Członków Zarządu nadzorujących zarządzanie ryzykiem, finansami
2. Pracowników jednostek ryzyka kredytowego, odpowiedzialnych za standardy ryzyka, w tym adekwatność kapitałową
3. Pracowników jednostek audytu wewnętrznego

Wymagania:

W szkoleniu mogą wziąć udział pracownicy Banku realizujący procesy kredytowe, zajmujący się adekwatnością kapitałową oraz odpowiedzialni za standardy ryzyka kredytowego, w tym parametry i kalkulację wymogów kapitałowych. Od uczestników nie jest wymagany szczególny zakres kompetencji.

Cel:

W trakcie szkolenia zostanie przedstawiony zakres konsultowanych obecnie zmian regulacyjnych w obszarze związanym z adekwatnością kapitałową oraz przedstawiony wpływ na wymogi kapitałowe. W komunikacji stosowane jest nowe nazewnictwo regulacji jako CRR3 oraz CRD VI. Na tym etapie nie został potwierdzony termin implementacji zmian na gruncie prawa europejskiego.
Uczestnik szkolenia będzie miał możliwość zapoznania się z planowanym katalogiem zmian m.in. w zakresie ryzyka kredytowego oraz ryzyka operacyjnego.
Zaprezentowany zostanie katalog nowelizacji, wraz ze wskazaniem zakresu, porównaniem obecnie obowiązujących regulacji vs. planowane zmiany, co umożliwi uczestnikom oszacowanie zakresu prac w ramach instytucji w świetle planowanych zmian regulacyjnych m.in. dla metody standardowej w ryzyku kredytowym oraz nowego ‘wydania’ ryzyka operacyjnego.

Metodyka:

Szkolenie prowadzone za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego kształcenia. Czas trwania 2 x 90 min.

Program:

1. Aktualny stan prawny oraz planowane zmiany:
a) CRR2 vs. CRR3
b) CRD V vs. CRD 6
c) Proces legislacyjny – aktualny status prac

2. Ryzyko kredytowe – planowany zakres zmian:

a) Klasy ekspozycji
b) Wagi ryzyka
c) CCF – wskaźniki konwersji kredytowej


3. Ryzyko operacyjne:
a) Metoda wskaźnika podstawowego – jako jedna z aktualnie stosowanych metod
b) Nowa metoda standardowa w ramach ryzyka operacyjnego i zastąpienie dotychczas stosowanych 3 metod

4. Raportowanie – nowe wymogi dot. Raportowania wskaźników ESG

  • Miejsce szkolenia:
  • Data rozpoczęcia: 11.06.2024 09:00
  • Data zakończenia: 11.06.2024
  • Cena podstawowa:
  • Cena: 299.00 zł/os.
  • Warunki uczestnictwa
  • Formularz zgłoszeniowy

Warunki uczestnictwa w sesjach on-line, e-szkoleniach

Uczestnictwo w sesji on-line, e-szkoleniu wymaga dostępu do komputera lub urządzenia mobilnego wraz z połączeniem internetowym, a także posiadania słuchawek bądź głośników podłączonych do komputera, które umożliwiają odbiór dźwięku. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome. Film instruktażowy jak przygotować stanowisko do odbioru sesji on-line: https://youtu.be/ieBEfXPAB5I

W celu upewnienia się czy wszystkie komponenty (połączenie internetowe, wtyczki) działają po-prawnie zalecamy przeprowadzenie testu połączenia. Test dostępny jest https://transmisjeonline.pl/tester/

Zgłoszenie i potwierdzenie uczestnictwa, odwołanie sesji on-line, e-szkolenia, rezygnacja z uczestnictwa

Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego podpisanego przez osobę upoważnioną, przesłanego e-mailem, przez stronę WWW lub pocztą.

Realizacja zaplanowanej sesji on-line, e-szkolenia potwierdzana jest mailowo 1–2 dni przed terminem. W przypadku konieczności odwołania sesji on-line, e-szkolenia, BODiE kontaktuje się z zainteresowanymi bankami e-mailowo, na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu.

Rezygnacja przyjmowana jest jedynie w formie pisemnej (e-mail lub pocztą) najpóźniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem. Rezygnacja w terminie późniejszym uprawnia BODiE do wystawienia faktury na kwotę umożliwiającą pokrycie poniesionych kosztów w wysokości 50% odpłatności. Brak pisemnej rezygnacji uprawnia BODiE do wystawienia faktury w wysokości 100% odpłatności za sesję on-line, e-szkolenie.

Zasady odpłatności

Płatność za sesję on-line następuje na podstawie faktury VAT wystawionej po zakończeniu sesji on-line, e-szkolenia przez BODiE. Faktury wysyłane są w wersji elektronicznej, na adres e-mail podany w oświadczeniu dot. akceptacji e-faktury. W przypadku nie korzystania z e-faktury odpłatność za wydruk i wysyłkę papierową faktury wynosi 15,00 zł netto i doliczana jest do faktury za sesję on-line, e-szkolenie.

***
Informujemy, że ceny podane na naszej stronie www.bodie.pl dotyczą banków spółdzielczych i zrzeszających. Ceny szkoleń dla banków komercyjnych, innych instytucji finansowych i osób prywatnych, wynoszą:

  • e-szkolenie: 650,00 netto za 1 osobę
  • sesja on-line: 250,00 netto za 1 osobę.
Dane dotyczące sesji

Temat sesji: CRR 3 - co nowego przed nami? Zakres nadchodzących zmian.

Data: 11.06.2024

Dane zamawiającego

Nocleg

Obiad

Osoba kontaktowa
Dane uczestników szkolenia
Nocleg

Obiad

Nadesłane zgłoszenia traktujemy, jako dowód zawarcia umowy, co w konsekwencji będzie nas uprawniało do wystawienia faktury. Przekazane dane osobowe przetwarzane będą przez administratora danych osobowych – Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji Sp. z o.o., w celu realizacji umowy. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Polityce Prywatności.

* pola wymagane
powrót do listy szkoleń
This is the header within my first dialog

This is my first paragraph.

Click Here ×
This is the header within my second dialog

This is my second paragraph.

×