Zarządzanie cyberbezpieczeństwem w banku spółdzielczym

Szkolenie - rozwojowe

Adresaci:

Szkolenie jest przeznaczone dla menedżerów z banków spółdzielczych (członków zarządów, rad nadzorczych i innych osób na stanowiskach kierowniczych). Założeniem szkolenia jest, że jego uczestnicy niekoniecznie bezpośrednio odpowiadają za funkcjonowanie infrastruktury informatycznej banku, ale temat cyberzagrożeń coraz częściej wpływa także na kierowany przez nich obszar działania banku (finanse, obsługę klientów, operacje, zgodność z regulacjami).

Wymagania:

Od uczestników nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza techniczna z zakresu informatyki, ale zakładamy, że są to osoby, które w życiu codziennym (służbowym lub prywatnym) korzystają w podstawowym zakresie z technologii i potrafią obsługiwać mail, telekonferencje, przeglądarkę internetową lub aplikacje mobilne.

Zakładamy, że uczestnicy znają z praktyki zasady funkcjonowania banku spółdzielczego i mają podstawową wiedzę na temat głównych procesów banku, a także podstawowych regulacji i wymagań prawnych stawianych bankom spółdzielczym przez ustawodawcę i KNF.

Cel:

W wyniku szkolenia uczestnicy zapoznają się bieżącą informacją na temat cyberzagrożeń przed którymi stoją współczesne instytucje finansowe i ich klienci a także zapoznają się z najnowszymi informacjami na temat zasad dobrej praktyki i regulacji dla sektora finansowego w zakresie bezpiecznej eksploatacji technologii informatycznych.

Korzyści:

Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy będą bardziej świadomi cyberzagrożeń z którymi mogą się spotkać w ramach swoich obowiązków służbowych (a także w życiu prywatnym) i będą mogli lepiej nadzorować sposób w jaki technologia jest wykorzystywana w kierowanych przez nich obszarze działalności banku.

Szkolenie wychodzi także naprzeciw formalnym wymogom dotyczącym rozwoju kompetencji i wiedzy z zakresu technologii stawianych kierownictwu i radom nadzorczym banków spółdzielczych.

Dla osób zainteresowanych posiadaniem (np. dla celów formalnych) certyfikatu potwierdzającego określone kompetencje możliwe jest zorganizowanie egzaminu podsumowującego w formie testowej.

Metodyka:

Szkolenie prowadzone za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego kształcenia. Czas trwania 3x 90 min.

Program:

• Wprowadzenie do tematyki cyberbezpieczeństwa połączone z bieżącą wiedzą na temat najbardziej typowych cyberataków
• Ważniejsze trendy technologiczne, które wpływają na sposób wykorzystania systemów technologicznych w praktyce bankowej, biznesowej oraz w handlu elektronicznym
• Wymagania prawne, regulacje branżowe i zasady dobrej praktyki w zakresie wykorzystania technologii. Stan bieżący i planowane zmiany regulacji.
• Zasady organizacji bezpieczeństwa informacji w banku spółdzielczym. Rola kierownictwa. Oczekiwania wobec zarządu, rady nadzorczej i dyrektorów. Procesy wewnętrzne i korzystanie z usług zewnętrznych.

Szczegółowe tematy, które pojawią się w toku szkolenia to między innymi: hakerzy, cyberprzestępczość, phishing, ataki DDOS, ransomware, oszustwa internetowe, chmura obliczeniowa, usługi sieciowe, bezpieczeństwo urządzeń użytkownika (komputer, telefony tablety), ochrona haseł, ochrona tożsamości, uwierzytelnienie i autoryzacja, uwierzytelnienie dwuskładnikowe, płatności internetowe, Rekomendacja D, RODO, dyrektywa PSD2, dyrektywa NIS, rozporządzenie DORA, ISO 27000, Narodowe Standardy Bezpieczeństwa, zarządzanie kryzysowe, cyberincydenty, monitorowanie bezpieczeństwa, SOC (Security Operations Center), CSIRT

  • Miejsce szkolenia:
  • Data rozpoczęcia: 20.05.2024 09:00
  • Data zakończenia: 20.05.2024
  • Cena podstawowa:
  • Cena: 299.00 zł/os.
  • Warunki uczestnictwa
  • Formularz zgłoszeniowy

Warunki uczestnictwa w sesjach on-line, e-szkoleniach

Uczestnictwo w sesji on-line, e-szkoleniu wymaga dostępu do komputera lub urządzenia mobilnego wraz z połączeniem internetowym, a także posiadania słuchawek bądź głośników podłączonych do komputera, które umożliwiają odbiór dźwięku. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome. Film instruktażowy jak przygotować stanowisko do odbioru sesji on-line: https://youtu.be/ieBEfXPAB5I

W celu upewnienia się czy wszystkie komponenty (połączenie internetowe, wtyczki) działają po-prawnie zalecamy przeprowadzenie testu połączenia. Test dostępny jest https://transmisjeonline.pl/tester/

Zgłoszenie i potwierdzenie uczestnictwa, odwołanie sesji on-line, e-szkolenia, rezygnacja z uczestnictwa

Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego podpisanego przez osobę upoważnioną, przesłanego e-mailem, przez stronę WWW lub pocztą.

Realizacja zaplanowanej sesji on-line, e-szkolenia potwierdzana jest mailowo 1–2 dni przed terminem. W przypadku konieczności odwołania sesji on-line, e-szkolenia, BODiE kontaktuje się z zainteresowanymi bankami e-mailowo, na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu.

Rezygnacja przyjmowana jest jedynie w formie pisemnej (e-mail lub pocztą) najpóźniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem. Rezygnacja w terminie późniejszym uprawnia BODiE do wystawienia faktury na kwotę umożliwiającą pokrycie poniesionych kosztów w wysokości 50% odpłatności. Brak pisemnej rezygnacji uprawnia BODiE do wystawienia faktury w wysokości 100% odpłatności za sesję on-line, e-szkolenie.

Zasady odpłatności

Płatność za sesję on-line następuje na podstawie faktury VAT wystawionej po zakończeniu sesji on-line, e-szkolenia przez BODiE. Faktury wysyłane są w wersji elektronicznej, na adres e-mail podany w oświadczeniu dot. akceptacji e-faktury. W przypadku nie korzystania z e-faktury odpłatność za wydruk i wysyłkę papierową faktury wynosi 15,00 zł netto i doliczana jest do faktury za sesję on-line, e-szkolenie.

***
Informujemy, że ceny podane na naszej stronie www.bodie.pl dotyczą banków spółdzielczych i zrzeszających. Ceny szkoleń dla banków komercyjnych, innych instytucji finansowych i osób prywatnych, wynoszą:

  • e-szkolenie: 650,00 netto za 1 osobę
  • sesja on-line: 250,00 netto za 1 osobę.
Dane dotyczące sesji

Temat sesji: Zarządzanie cyberbezpieczeństwem w banku spółdzielczym

Data: 20.05.2024

Dane zamawiającego

Nocleg

Obiad

Osoba kontaktowa
Dane uczestników szkolenia
Nocleg

Obiad

Nadesłane zgłoszenia traktujemy, jako dowód zawarcia umowy, co w konsekwencji będzie nas uprawniało do wystawienia faktury. Przekazane dane osobowe przetwarzane będą przez administratora danych osobowych – Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji Sp. z o.o., w celu realizacji umowy. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Polityce Prywatności.

* pola wymagane
powrót do listy szkoleń
This is the header within my first dialog

This is my first paragraph.

Click Here ×
This is the header within my second dialog

This is my second paragraph.

×