Online
TEMATY OGóLNOBANKOWE

Rozwiązywanie konfliktów w zespole z zastosowaniem Metodologii FRIS NOWOŚĆ

Zapisz się
Pobierz PDF
Koordynator szkolenia
Data rozpoczęcia: 20.01.2025 09:00
Data zakończenia: 20.01.2025 16:00
Cena: 349.00 netto zł/os.

Adresaci

Pracownicy Banku Spółdzielczego.

Wymagania

Brak wymagań wstępnych.

Cel

• Uświadomienie sobie roli managera w zarządzaniu konfliktem, zdobycie bazowej wiedzy
na temat natury konfliktu – będzie to punkt wyjścia do tego, by być managerem gotowym w praktyce stawić czoła niepożądanym symptomom.

• Wyposażenie managerów w praktyczne narzędzia i techniki rozpoznawania pierwszych oznak potencjalnych konfliktów oraz szybkiego reagowania w trudnych sytuacjach.

• Trening w oparciu o angażujące ćwiczenia, case study managerów oraz trenerów.

Korzyści

• Szkolenie prowadzone w formie praktycznych ćwiczeń i w odniesieniu do codziennej pracy zawodowej.
• Każdy Uczestnik wypełnia badanie FRIS zakończone albo sesją feedbackowo – rozwojową 1:1 lub szkoleniem dla całego zespołu.

Metodyka

Szkolenie prowadzone za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego kształcenia. Czas trwania 4 x 90 min.

Program

1 – KONFLIKT JAKO ŹRÓDŁO ROZWOJU LUB DESTRUKCJI
• Natura konfliktu i źródła konfliktów – przyczyny, źródła i znaczenie konfliktów dla organizacji. Kiedy konflikt rozwija, a kiedy niszczy?
• Typy konfliktów, a metody rozwiązywania sporów.
• Model Thomasa-Kilmanna, jako narzędzie diagnostyczne zarządzania konfliktem.
• Typowe ludzkie reakcje w sytuacji konfliktowej ze względu na różnice temperamentalne.
• Trudne sytuacje wokół konfliktu – emocje, manipulacja, szantaż emocjonalny. Jak sobie radzić? Sytuacje Trenera i Liderów.
• Narzędzia służące rozwiązywaniu konfliktów – informacja zwrotna, negocjacje, mediacje, współpraca, rozmowa wyjaśniająca.

2 – STYLE MYŚLENIA I STYLE DZIAŁANIA W ZESPOLE WZMAGAJĄCE LUB HAMUJĄ CE KONFLIKT – FRIS W PRAKTYCE
• Charakterystyka poszczególnych stylów myślenia i działania.
• W których momentach różnorodność nas wspiera, a w których hamuje?
• Cechy wspólne budujące porozumienie
• Krzywe zwierciadła naszych zachowań
• Dobre praktyki do wdrożenia w zespole w codziennej pracy.

Warunki uczestnictwa w sesjach on-line, e-szkoleniach

Uczestnictwo w sesji on-line, e-szkoleniu wymaga dostępu do komputera lub urządzenia mobilnego wraz z połączeniem internetowym, a także posiadania słuchawek bądź głośników podłączonych do komputera, które umożliwiają odbiór dźwięku. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome. Film instruktażowy jak przygotować stanowisko do odbioru sesji on-line: https://youtu.be/ieBEfXPAB5I

W celu upewnienia się czy wszystkie komponenty (połączenie internetowe, wtyczki) działają po-prawnie zalecamy przeprowadzenie testu połączenia. Test dostępny jest https://transmisjeonline.pl/tester/

Zgłoszenie i potwierdzenie uczestnictwa, odwołanie sesji on-line, e-szkolenia, rezygnacja z uczestnictwa

Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego podpisanego przez osobę upoważnioną, przesłanego e-mailem, przez stronę WWW lub pocztą.

Realizacja zaplanowanej sesji on-line, e-szkolenia potwierdzana jest mailowo 1–2 dni przed terminem. W przypadku konieczności odwołania sesji on-line, e-szkolenia, BODiE kontaktuje się z zainteresowanymi bankami e-mailowo, na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu.

Rezygnacja przyjmowana jest jedynie w formie pisemnej (e-mail lub pocztą) najpóźniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem. Rezygnacja w terminie późniejszym uprawnia BODiE do wystawienia faktury na kwotę umożliwiającą pokrycie poniesionych kosztów w wysokości 50% odpłatności. Brak pisemnej rezygnacji uprawnia BODiE do wystawienia faktury w wysokości 100% odpłatności za sesję on-line, e-szkolenie.

Zasady odpłatności

Płatność za sesję on-line następuje na podstawie faktury VAT wystawionej po zakończeniu sesji on-line, e-szkolenia przez BODiE. Faktury wysyłane są w wersji elektronicznej, na adres e-mail podany w oświadczeniu dot. akceptacji e-faktury. W przypadku nie korzystania z e-faktury odpłatność za wydruk i wysyłkę papierową faktury wynosi 15,00 zł netto i doliczana jest do faktury za sesję on-line, e-szkolenie.

***
Informujemy, że ceny podane na naszej stronie www.bodie.pl dotyczą banków spółdzielczych i zrzeszających. Ceny szkoleń dla banków komercyjnych, innych instytucji finansowych i osób prywatnych, wynoszą:

  • e-szkolenie: 650,00 netto za 1 osobę
  • sesja on-line: 250,00 netto za 1 osobę.
Zapisz się na szkolenie
Dane zamawiającego

    Osoba kontaktowa
    Dane uczestników szkolenia