Sygnalista ryzyka greenwashingu w Banku
Adresaci
Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną w bankach , ekspertów ds. marketingu i komunikacji, ds. zrównoważonego rozwoju i ESG, komórek complaiance, komórka HR, Zarządów Banków.
Cel
Celem szkolenia jest zwiększenie świadomości pracownika poprzez zrozumienie pojęcia greenwashingu poprzez wymiar regulacji, jego istoty, skutków społecznych, ekonomicznych i ekologicznych. Świadome rozpoznawanie nieetycznych praktyk w komunikacji zrównoważonego rozwoju w tym w obszarze regulacji bankowych (regulacje produktowe).
Wzmocnienie odpowiedzialności poprzez zachęcenie pracowników do podejmowania odpowiedzialnych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju i promowania rzetelnej komunikacji w swoim miejscu pracy i w swoim otoczeniu biznesowym.
Zwiększenie zaufania klientów, inwestorów i społeczeństwa do komunikacji i działań Banku w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Poprawa reputacji marki poprzez stosowanie transparentnej, zgodnej z faktami i zrównoważonej komunikacji związanej z ich działaniami w obszarze ESG.
Korzyści
1. Identyfikacja i monitoring oznak greenwashingu w Banku
2. Analiza wiarygodnych i spójnych informacji/ tworzenie uczciwych i transparentnych materiałów promocyjnych.
3. Prawodawstwo regulacyjne w zakresie greenwashingu, czyli w którym miejscu jesteśmy?
4. Zachowanie spójności między politykami i praktykami biznesowymi banku, a rzeczywistymi działaniami.
5. Rozwijanie strategii zrównoważonego rozwoju w myśl zasad etyki
6. Umiejętność planowania strategii marketingowych oraz inicjatyw opartych o koncepcję zrównoważonego rozwoju, które uwzględniają cele biznesowe, potrzeby klientów i oczekiwania społeczne, a także przyczyniają się do ochrony środowiska
Metodyka
szkolenie on-line. Czas trwania 3 godziny
Program
1. Definicja greenwashingu i jego rodzaje
2. Podstawy prawne greenwashingu w UE i w Polsce/ustawy/Green Claims Directive
– greenwashing w regulacjach bankowych
3. Ryzyko greenwashingu w sektorze bankowym
4. Przykłady dobrych praktyk w odniesieniu do konstruowania produktów zrównoważonych środowiskowo nie obarczonych ryzykiem greenwashingu.
5. Greenwashing a greenmarketing – odpowiedzialność społeczna a odpowiedzialna komunikacja
6. Podstawowe zasady w modelu biznesowym celem uniknięcia greenwashingu
Warunki uczestnictwa w sesjach on-line, e-szkoleniach
Uczestnictwo w sesji on-line, e-szkoleniu wymaga dostępu do komputera lub urządzenia mobilnego wraz z połączeniem internetowym, a także posiadania słuchawek bądź głośników podłączonych do komputera, które umożliwiają odbiór dźwięku. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome. Film instruktażowy jak przygotować stanowisko do odbioru sesji on-line: https://youtu.be/ieBEfXPAB5I
W celu upewnienia się czy wszystkie komponenty (połączenie internetowe, wtyczki) działają po-prawnie zalecamy przeprowadzenie testu połączenia. Test dostępny jest https://transmisjeonline.pl/tester/
Zgłoszenie i potwierdzenie uczestnictwa, odwołanie sesji on-line, e-szkolenia, rezygnacja z uczestnictwa
Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego podpisanego przez osobę upoważnioną, przesłanego e-mailem, przez stronę WWW lub pocztą.
Realizacja zaplanowanej sesji on-line, e-szkolenia potwierdzana jest mailowo 1–2 dni przed terminem. W przypadku konieczności odwołania sesji on-line, e-szkolenia, BODiE kontaktuje się z zainteresowanymi bankami e-mailowo, na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu.
Rezygnacja przyjmowana jest jedynie w formie pisemnej (e-mail lub pocztą) najpóźniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem. Rezygnacja w terminie późniejszym uprawnia BODiE do wystawienia faktury na kwotę umożliwiającą pokrycie poniesionych kosztów w wysokości 50% odpłatności. Brak pisemnej rezygnacji uprawnia BODiE do wystawienia faktury w wysokości 100% odpłatności za sesję on-line, e-szkolenie.
Zasady odpłatności
Płatność za sesję on-line następuje na podstawie faktury VAT wystawionej po zakończeniu sesji on-line, e-szkolenia przez BODiE. Faktury wysyłane są w wersji elektronicznej, na adres e-mail podany w oświadczeniu dot. akceptacji e-faktury. W przypadku nie korzystania z e-faktury odpłatność za wydruk i wysyłkę papierową faktury wynosi 15,00 zł netto i doliczana jest do faktury za sesję on-line, e-szkolenie.
***
Informujemy, że ceny podane na naszej stronie www.bodie.pl dotyczą banków spółdzielczych i zrzeszających. Ceny szkoleń dla banków komercyjnych, innych instytucji finansowych i osób prywatnych, wynoszą:
- e-szkolenie: 650,00 netto za 1 osobę
- sesja on-line: 250,00 netto za 1 osobę.