Online
DZIAłALNOść KREDYTOWA

Nowa ustawa deweloperska i finansowanie deweloperów mieszkaniowych

Zapisz się
Pobierz PDF
Koordynator szkolenia
Data rozpoczęcia: 03.07.2025 09:00
Data zakończenia: 03.07.2025 15:00
Cena: 450.00 netto zł/os.

Adresaci

Jednodniowe szkolenie adresowane do pracowników banków zajmujących się udzielaniem i monitoringiem kredytów, zarządzaniem ryzykiem kredytowym, windykacją oraz restrukturyzacją. Szkolenie może być także przydatne dla pracowników banków zajmujących się audytem wewnętrznym.

Wymagania

Brak wymagań wstępnych.

Cel

Szkolenie prezentuje w sposób przekrojowy najważniejsze kwestie związane z finansowaniem deweloperów mieszkaniowych w świetle Dyrektywy CRR3, Prawa bankowego, Rekomendacji KNF. oraz nowej ustawy deweloperskiej. Podczas szkolenia omawiane są podstawowe transakcje na rynku budownictwa mieszkaniowego, które mogą być finansowane przez banki spółdzielcze. Szkolenie pokazuje również aktualną sytuację na rynku mieszkaniowym w Polsce. Podczas szkolenia omawiane są 2 sposoby finansowania projektów deweloperskich w obszarze budownictwa mieszkaniowego : „project finance” i corporate finance”. Podczas szkolenia poruszane są także krytyczne zapisy ustawy deweloperskiej dla finansowania przez bank projektów deweloperskich. Przedstawiane są kryteria oceny ryzyka kredytowego dostosowane do obu wskazanych typów finansowania. Podczas szkolenia prezentowane są także sposoby ustalania warunków kredytowania deweloperów mieszkaniowych przez banki po dokonaniu stosownych analiz.

Metodyka

Szkolenie prowadzone za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego kształcenia. Czas trwania 7 x 45min.

Program

1. Cechy charakterystyczne dewelopera. Rodzaje ewidencji operacji gospodarczych realizowanych przez deweloperów mieszkaniowych. Wybrane zagadnienia podatkowe odnoszące się do deweloperów mieszkaniowych. Sytuacja na polskim rynku mieszkaniowym.
2. Wybrane regulacje dot. kredytowania deweloperów mieszkaniowych
3. Typy transakcji w projekcie deweloperskim i źródła finansowania.
• Land development
• Budowa mieszkań i domów na sprzedaż
• Budowa mieszkań i domów na wynajem
• Finansowanie condo hoteli i aparthoteli
• Projekty z lokalami użytkowymi
4. Formy prawne realizacji projektów deweloperskich. „Corporate finance” a „project finance” (spółki celowe) – analiza porównawcza

5. Pojęcie finansowego zamknięcia inwestycji deweloperskiej. Rola środków nabywców w finansowaniu deweloperów mieszkaniowych w świetle nowej ustawy deweloperskiej . Obszary kontrowersyjne i niejasne w ustawie deweloperskiej
6. Emisja obligacji i crowdfunding jako źródło finansowania projektów deweloperskich alternatywne do kredytu.
7. Tryb weryfikacji zdolności kredytowej. Wybrane kryteria ilościowe i jakościowe oceny deweloperów mieszkaniowych. Rodzaje kredytów bankowych w projekcie deweloperskim. Tryb weryfikacji zdolności kredytowej. Wybrane kryteria ilościowe i jakościowe oceny deweloperów mieszkaniowych i poszczególnych typów projektów (land development, mieszkania i domy na sprzedaż, projekty z lokalami użytkowymi, mieszkania na wynajem z operatorem lub bez w świetle ostatnich tendencji rynkowych – projekty PRS, forward sale, projekty z lokalami użytkowymi)
8. Formułowanie warunków kredytowania i umów kredytowych związanych z finansowaniem deweloperów mieszkaniowych i ich poszczególnych projektów.
9. Uwagi końcowe

Warunki uczestnictwa w sesjach on-line, e-szkoleniach

Uczestnictwo w sesji on-line, e-szkoleniu wymaga dostępu do komputera lub urządzenia mobilnego wraz z połączeniem internetowym, a także posiadania słuchawek bądź głośników podłączonych do komputera, które umożliwiają odbiór dźwięku. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome. Film instruktażowy jak przygotować stanowisko do odbioru sesji on-line: https://youtu.be/ieBEfXPAB5I

W celu upewnienia się czy wszystkie komponenty (połączenie internetowe, wtyczki) działają po-prawnie zalecamy przeprowadzenie testu połączenia. Test dostępny jest https://transmisjeonline.pl/tester/

Zgłoszenie i potwierdzenie uczestnictwa, odwołanie sesji on-line, e-szkolenia, rezygnacja z uczestnictwa

Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego podpisanego przez osobę upoważnioną, przesłanego e-mailem, przez stronę WWW lub pocztą.

Realizacja zaplanowanej sesji on-line, e-szkolenia potwierdzana jest mailowo 1–2 dni przed terminem. W przypadku konieczności odwołania sesji on-line, e-szkolenia, BODiE kontaktuje się z zainteresowanymi bankami e-mailowo, na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu.

Rezygnacja przyjmowana jest jedynie w formie pisemnej (e-mail lub pocztą) najpóźniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem. Rezygnacja w terminie późniejszym uprawnia BODiE do wystawienia faktury na kwotę umożliwiającą pokrycie poniesionych kosztów w wysokości 50% odpłatności. Brak pisemnej rezygnacji uprawnia BODiE do wystawienia faktury w wysokości 100% odpłatności za sesję on-line, e-szkolenie.

Zasady odpłatności

Płatność za sesję on-line następuje na podstawie faktury VAT wystawionej po zakończeniu sesji on-line, e-szkolenia przez BODiE. Faktury wysyłane są w wersji elektronicznej, na adres e-mail podany w oświadczeniu dot. akceptacji e-faktury. W przypadku nie korzystania z e-faktury odpłatność za wydruk i wysyłkę papierową faktury wynosi 15,00 zł netto i doliczana jest do faktury za sesję on-line, e-szkolenie.

***
Informujemy, że ceny podane na naszej stronie www.bodie.pl dotyczą banków spółdzielczych i zrzeszających. Ceny szkoleń dla banków komercyjnych, innych instytucji finansowych i osób prywatnych, wynoszą:

  • e-szkolenie: 650,00 netto za 1 osobę
  • sesja on-line: 250,00 netto za 1 osobę.
Zapisz się na szkolenie
Dane zamawiającego

    Osoba kontaktowa
    Dane uczestników szkolenia